субота, мај 04, 2013

пуцај на мурију, пуцај и победи!

   Нема више зајебанције,само оштро, т ј  ватрено (оружје).Доста су се смрадови опуштили, почело је да им звижди око главе,ваљда ће се и своје сијенке плашити једно вријеме.
Момак ,можда мало критичан за поједине ,,урачунљиве'' ,је исказао  чист бунт, Хард кор! Догађај вуче на домаћу верзију Брејвика.Класично пуцање филма и конкретна дјела .
-ви ћете мене у  творза да шаљете ? Па неће моћи . - тај неки стил
40 дана размишљаш и ишчекујеш да им покажеш пркос,да ти није ништа ,још нелети слуга режима што троши твоје паре као кец на десетку.Само је још он фалио.
Сигурно сјајан осјећај   док ти представник власти клечи на кољена и моли за милост.А тек полиција и њихово лијегање по улици...доминација! Можда и вриједи робије.


Бабо издржи !





понедељак, април 01, 2013

ђукић весна јебе се ко бесна






Препорука нашим ,тобож, режисерима што имају можда и најгоре рекламе у свијету реклама да се опробају у првој домаћој сапуници !Главни јунак (ал у ствари није)  би био мирослав иванишевић. Иде овако некако:
прва сцена м.и. на глисеру излази из луке Бари ,окружен кутијама са штекама малбора и лаки страјк цигара хита ка Монтенегру уз звукове лепе брене и драгане мирковић...кока колa малборо сузуки
сцена друга м.и. постаје министар трговине,добро му ишло са цигаретама ,ови га поставили виђели да је фукара ка они.Сад се за Италију иде само за гардеробу,чарапе до кољена што бљесну кад прекстиш ноге,гаће-ландраве,кошуље,одијела...трик мајице је већ узимао у Ариље.
Напредује м.и. ожени се ,дијете доби,цигари и даље се преносе ,има ту 'цркавицу' ,добро му...неучињело
сцена трећа ,враћа се у завичај,заустављено Цетиње ,стало од кад је он отишао,и данас стоји,непокретно...сријеће малу весну.Миц по миц уђе у њу,изађе проблем.Голем!
четврта : Укључују се споредни ликови .У кућу му се заговна ,жена шоув чини ,оће да среди амазонку са Цетиња,долази до напада испред вектре.Обрачун двије мирославове љубави.Заташкава инцидент м.и. посла љубавницу мало горе,по свијету.
сцена пет: Куја љута враћа се на мала врата спрема великог брата.Кулминација!м.и. пада под притиском даје оставку одлази из јавног живота.
крај: м.и. подлијеже притиску извршава самоубиство ,весна постаје прва цетињанка која се сликала за плејбој, згрће грне паре  и пише књигу : ,,Кабинет блуда''


петак, март 29, 2013

четвртак, март 07, 2013

штрц

Шампиони и даље доминирају,обилно!Народ стандардно гута,срче,то је већ постала рутина,за разлику од на примјер ових мајстора свог заната. 
 
Но нека неће још дуго, веле,никад нису били ближи поразу ,сад ће па'нут' на ове изборе,морају ,ада падају сад или никад...ада чуш.



 ----------------------------------------------------- 

Уго Рафаел Чавез Фријас 1954-2013


Почивај у миру !






петак, фебруар 08, 2013

ОТПОР СТОКО вол2

После масу дуге паузе крећем(о) опет са активношћу, па ћемо се ћерат још!


врхове флаша попалише и ограду од гвожђа одвалише

добро дошли у Црну Гору посрану
Немо' те што замјерит,ал исто смо доста посрана држава,јер смо реално посран народ,а што би река' тамо неки паметни: ,,сваки народ има онакву власт какву заслужује''. Трпи се што коњи не би трпјели,а мало А не пуштисмо. Словенци ало,словенци! Чујеш ли ме? Е па они су чак изашли на улице и макли власт,то 'ест само што нису .Значи Словенци небитни,а ми чоче вееелики црногорци што...да ти не причам све што смо,нисмо,и како смо чињели, примамо плату од по 300 ,400 еура и по масну дебелу да не речем што у зицугу,и  то што је писало   неђе на  зид: ,,Нека што нас јебу,него што још халтере навлачимо.'' ....хаварија! 
Ове идиоте што нешто покушавају на муфте не могу смислит ,само треба поменут Никшић и то је све...Никшић !ни'шићани!,а тек су то копрофази каквих нема,ти мангупи ,тучараши.У какву они тек биједу западоше,од такозваног црногорског Манчестера,Болоње и којих све не  градова европе непријатељске  у једно сивило,у један дом револуције који одсликава цијели град и људе. Људе који рекоше не!Рекох и ја ,ево га почело је,кренуло у Никшић,пашће и у Подгорицу  сутра,али мало сутра....зајеба их Драго....И НИКО НИШТА! Ни да га пљуне неко на улицу.Потез који би свуда,али баш свуда (доказано!) извео народ да обали власт и успио би ,но смо ми навикли изгледа на те крађе,па ће се народ побунит кад их не буде ?уфффффф ој Гаврило поново се роди...



понедељак, мај 21, 2012

Одупри се лудилу




Оваквом државом не смије бити задовољан нико!Прошло је 6 година ,и ово овако курца не ваља.Лажеш самог себе ако ових дана обиљежаваш годишњицу , прослављајући пљачкање тебе и твоје породице од стране Ла Фамилије Ђ.Извукоше ти задњу пару из џепа ,чак и паре које немаш су ти узели ,паре твојих синова ,ћерки па и унучади.Јес јес добро си прочита',и они ће празног џепа бити.Ти сједи ,слави, наручи тога печења ,руске ,нек опичи који пут 'не помаже вода мајко' дижи један,два..шеснаест прстију ако ћеш ,ваља се и запуцат је ли ...а то што си вјероватно позајмио паре за ЈЕДАН ручак ,некако ће се већ вратити.
А можеш и да се одупреш том лудилу,да кажеш да ниси хтио овакву државу ,да изађеш и бориш се за боље! 24-ог маја ми ћемо бити на улице ,викаћемо мило лопове ,јер није ти он чоче донио државу ,но је претворио у своју прћију да нас тресе из гаћа,али ми не дамо!Можда га не макнемо у четвртак ,ал оћемо једном.







среда, мај 09, 2012



15.МАЈ прича је више сувишна ,кренуло се отворено против ове владе против овог система!
Сви ,и у уторак и сваког следећег пута ,нема повлачења нема предаје.Треба гристи!






петак, април 27, 2012

Улица зове те

када мислиш да си сам
ти подигни руку
нек' улице горе
за нови дан
када мислиш да си сам
ми смо овде
има нас гомила




Након низа протеста на локалном нивоу ,перформанса , блокада, акција.. најављен је трећи грађански протест! Пети мај и само један захтјев- ОСТАВКА ВЛАДЕ! Протест почиње у 12:00 испред зграде Универзитета Црне Горе,одакле ће се кренути у шетњу поред стубова режима до његове централе-владе .Која мора да ПАДНЕ!







понедељак, април 23, 2012

Е,срам вас било!

Текст преузет са портала Вијести.Марку Новаковићу је пукао филм па је објаснио пар ствари !

Одмах на почетку да признам да готово никад не полемишем са неким ко се крије иза псеудонима или, још горе, иза колективитета (знате оно - ми смо ово, ми смо оно) а посебно не реагујем на текстове који нијесу потписани. Такође морам признати да ми се чини да је такав начин комуникације, на жалост, постао национални спорт у Црној Гори.Е, сада је дошао и тај тренутак да то, ипак, урадим… Једноставно, степен иритације који је код мене изазвало саопштење ДПС у којем нас обавјештавају да су они као партија заслужни за то што нас европски службеници виде као ЛУКСЕМБУРГ НА БАЛКАНУ, био је сувише велики да би се та дрскост и толика количина ниподаштавања здравог разума и памети, могла оћутати. Када неко напише такву ствар, најмање што може да очекује да му се каже јесте - Е, СРАМ ВАС БИЛО.
Наравно, најрадије бих ову поруку персонализовао и директно упутио аутору, али, као што рекох, на моју жалост, саопштење није потписано. Могу се само у бога надати да разлог непотписивања саопштења лежи у томе да аутор није имао образа да то уради или је прорадио осјећај стида због обавезе коју је морао извршити… У то ми је лакше вјеровати него да човјек то стварно мисли!Ако би се којим случајем сам аутор позвао на неког ко је изговорио ту реченицу (службеник ЕУ) ИСТОГ ТРЕНУТКА ЋУ МУ НАВЕСТИ ДЕСЕТАК ПРИМЈЕРА КАКО ТИ ИСТИ СЛУЖБЕНИЦИ НАЗИВАЈУ ХРВАТСКУ, СРБИЈУ, БОСНУ... (СВЕ СУПЕРЛАТИВИ), но добро, свако ради свој посао. И рад сам се кладити да господин Полсет (г-дин који је то изговорио, ДПС је “само” себе препознала као најзаслужнијег за такво стање ствари) не зна на карти показати ђе је ЦГ.
Такође, сматрам да било који човјек који живи и ради у ЦГ а не жели да она буде просперитетна европска држава пуна задовољних људи у којој би било привилегија живјети, треба да потражи стручну помоћ... Ово сам морао навести само због чињенице да се веома често, вјешто и подло, пласира теза да је свако ко критикује владајући режим против државе и њеног просперитета. Е неће бити.
Вратимо се Луксембургу. Површина 2.586 км2, маx. растојање 84 км у правцу сјевер–југ, односно 58 км исток-запад. Шуме прекривају 34% територије. Број становника 590.234. Луксембург је познат као интернационални финансијски центар, има преко 7.000 холдинг компанија, око 1.300 инвенстиционих фондова и 230 банака!!! Главне индустријске гране: жељезо и цинк, пластика и гума, хемикалије, механичка и електронска опрема. И ако је индустрија челика данас мање заступљена, просперитет је још присутан (увози се и руда и угаљ!). Пољопривреда: кукуруз, јечам, пшеница, кромпир, раж... Студија организације за економску сарадњу и развој (ОЕЦД) показала је да је, упоређујући БДП, Луксембург најбогатија земља свијета. Упоредиво са Црном Гором??? ЗАХВАЉУЈУЋИ ДПС-у НАС ВИДЕ КАО ЛУКСЕМБУРГ??? Е, СРАМ ВАС БИЛО!!!
А сада нешто што ће свако разумјети и што чини реалан живот... Захваљујуци мојој пријатељици Лели, која преко десетак година живи у Луксембургу, а која је тамо отисла ЗАХВАЉУЈУЋИ ДПС-у и њиховом двадесетогодишњем прегалаштву да од Црне Горе створи Луксембург (господин Ђукановић се пита зашто људи напуштају Херцег Нови, а ја бих га питао засто напуштају Црну Гору) са лица мјеста имамо цијене неких основих животних намирница.
Дакле, преко 30 врста хљеба, цијена од 1-2,20 еура, шкољка јаја 30 ком. 4 еура, млијеко тетрапак литар 1–1,40 е, месо (јунећи бут) 1кг/6 е, литар уља 1–2 еура, пиринач 1–1,5, со 0,50, шећер 0.60, гориво је готово идентично као и код нас, одјећа и обуца знацајно јефтинија, пиће и цигарете значајно скупљи. Како у Луксембургу не баратају са појмом просјечна плата већ само са најнижом... НАЈНИЖА ИЗНОСИ 1.500 еура!!!Да сада упоредимо, захваљујући вама, просјечна плата у ВАШЕМ Луксембургу тј. НАШОЈ Црној Гори износи 495 еура, а потрошачка корпа (ратна) пуних 786 еура, цијене наведених намирница и производа су на истом нивоу или су мање у Луксембургу. У Црној Гори према званичним информацијама скоро 50 одсто становништва живи у зони сиромаштва!!! (ЦРНУ ГОРУ ЗАХВАЉУЈУЋИ ДПС-у ВИДЕ КАО ЛУКСЕМБУРГ??? Е, СРАМ ВАС БИЛО!)
Продали сте све што се могло продати и то оно богатство које су стварале генерације прије вас. Било би интересантно да ми наведете бар једну фабрику коју сте ви направили и продали или још интересантније да ми кажете за преко двадесет година ваше владавине, коју сте то фабрику отворили у којој се нешто производи а да сте у њој запослили, рецимо само 50 так радника?
Која је то приватизација била успјешна и какве користи имају грађани ЦГ од њих (сав се новац износи из земље), а само прочитајте какве сте бајке причали - најбољи стратешки инвеститори, нова радна мјеста, нове технологије, одрживи развој... (Е, СРАМ ВАС БИЛО!)
А колико сте се потрудили да помогнете развоју сјевера, то је посебна прича.Фрапантна је чињеница да се за све невоље које су задесиле грађане ЦГ окривљујете свјетску економску кризу, а ако пратимо хронологију изјава премијера и министара имамо распон од „заобићи ће нас криза“ до посљедње „влада се труди да изнађе начине превазилажења кризе“. Од прве до посљедње изјаве јасно је да ви НЕМАТЕ ПОЈМА КАКО!!! Немате ни стратегију ни визију како и на који начин. Свака вам је процјена као она када сте дајући гаранције за 22 милиона КАП-у рачунали да ће КАП то да врати, а није постојао ни један једини економски параметар који би на то указивао. (ЛУКСЕМБУРГ? Е, СРАМ ВАС БИЛО!)
Само у вашој Црној Гори постоје државне фирме које послују са губицима, а менаџменти примају плате по неколико хиљада еура… А посебна је прича ваша бољећивост према менаџменту КАП-а, ту сте шампиони. Помажете милионима еура нашег новца, а менаџмент прима десетине хиљада еура плате…БРАВО МАЈСТОРИ!!!Покушавате да све проблеме пеглате причом о напретку ЦГ на путу ка ЕУ. Јасно је да волите те имагинарне теме, гдје можете да верглате причу до миле воље.. Јер ту немате незадовољне грађане, раднике, бјежите од њива, фабрика, проиводње, школа, болница... Јер су тамо људи и резултати, а они су за вас поразни. Јасно је и вама да грађани ЦГ неће бити срећни у ЕУ, да будем прецизнији, неће са оваквим институцијама система, неће са оваквом владавином права, неће са државом овакве социјалне правде, неће са овако завађеним народом, неће са оволико људи који живе на рубу егзистенције.. НЕЋЕ БИТИ СРЕЋНИ.До сада је опозиција била сјајан саиграч владајућем режиму (част ријетким изузецима), увијек се нашла при руци када је режиму било тешко, да припомогне... Додуше, нешто се мијења на боље али веома споро, више ми се чини да ће незадовољни грађани прије преузети ствари у своје руке него опозиција, али сачекајмо, вријеме ће показати, као што је показало сву жабокречину и закрченост здраворазумског и бунтовничког карактера црногорских студената... Е бруке.
Дакле, ово није крвожедно новинарство, ово су тачне информације... А колико сам схватио, оне су вама, господо, на првом мјесту, па вам их овом приликом и презентирам.
Да не заборавим, не помишљајте да ово сврстате у категорију писања против дрзаве ЦГ. Јер ако покушате бићу принуђен да вам поименично кажем ђе сте били 90-их година и да вас присјетим на ваше изјаве пуне “љубави” према Црној Гори и људима који су је тада, а и сад, искрено вољели срцем, а не као ви и тада и сада дрвите муда. Нека “Луксембуржани”, нека “патриоте”.

П.С. 
ЛУКСЕМБУРГ? 
Е, СРАМ ВАС БИЛО!!!


Аутор је након објављивања текста ,истог дана  добио отказ у ''независној'' телевизији Монтена.
Жртве и последице борбе против режима су неминовне ,али више вриједи сваки наш потез контра њих ,него сви њихови диктаторски чинови.
Леђа им окрећу и дојучерашњи саборци ,ломе се стубови на којима стоји њихова тврђава .Тренутак када ће она да се сруши све је ближи.